ovoschi

овочі є найкориснішою для здоров'я їжею, вони зміцнюють здоров'я

Потрібне про овочі

Кілька способів як зберегти моркву на зиму

Як зберегти морква на зиму? Найкраще морква зберігається при температурі 0-1 градусів. Тому морква прибирають пізно, щоб сховища могли охолодитися холодним нічним повітрям. Однак і затягувати з прибиранням моркви теж не варто, так як при мінус 2 градусах коренеплоди можуть пошкодитися.

Якщо ж у погребі температура вище 2 градусів, то морква почне швидко проростати і термін її зберігання сильно зменшиться.  Після прибирання моркву потрібно просушити і обрізати бадилля. Потім моркву переносять в льох або підвал і укладають в штабель шириною до метра, висотою 60-70 см і довжиною до 3 метрів. Кожен ряд моркви потрібно пересипати шаром вологого піску 1-3 см.  Можна зберігати моркву і в ящиках.

Для цієї мети підійдуть ящики з щільними стінками місткістю до 25 кг. Затарювати моркву потрібно відразу ж після збирання. Кілька способів як зберегти моркву на зиму моркваЯкщо ні заморозків, то на ніч ящики з морквою залишити для охолодження, а вранці перенести в льох. Зверху моркву також засипають вологим піском.  Найкращий спосіб,  як зберегти моркву на зиму в домашніх умовах це зберігання в поліетиленовій упаковці.

Для цього використовуються поліетиленові мішки й вкладиші в ящики, які створюють оптимальний режим для зберігання моркви. У домашніх умовах можна використовувати плівку з харчового поліетилену, яку зварити паяльником. У мішках місткістю 30-35 кг потрібно проробити 3-4 круглих отвори діаметром 8-10 мм, через які буде виходити зайвий вуглекислий газ. Також можна зберігати моркву і в маленьких мішечках місткістю 2-3 кг.

Свіжозібрану й охолоджену моркву закладають в мішки і відразу переносять на місце для зберігання. Зверху моркву засипають свіжим вологим піском. Відкриті мішки з морквою розставляють на стелажах або на підлозі. Маленькі мішечки розкладають на стелажах в 3-4 ряди або укладають в ящики.

При використанні вкладишів плівку потрібно розстилати в ящику, а краї вивести назовні. Насипати моркву і накрити зверху цієї ж плівкою.  Як бачите, є кілька способів,  як зберегти моркву на зиму. Вибирайте найбільш вам підходить і прийнятний і вживайте корисні коренеплоди до самої весни.

Вдалих вам заготовок! Інформація була взята з сайту www.konserviruemsami.ujut-v-dome.ru

коренеплід, моркву
блюдо буряк вітамін дієта зелень картопля коренеплід корінь селери кріп морква овоч ожиріння петрушка редька розсада рослину ріпа салат селера сік сік селери томат хрін цибуля часник

© Copyright ovoschi.pl.ua All Rights Reserved

всі овочі корисні для здоров'я