ovoschi

овочі є найкориснішою для здоров'я їжею, вони зміцнюють здоров'я

Потрібне про овочі

Вирощування овочів догляд зберігання

Вирощування овочів, догляд, зберігання  ЗМІШАНІ ПОСІВИ На присадибній ділянці овочеві грядки займають порівняно невелику площу і тому потрібно намагатися, щоб кожен квадратний метр, кожен клаптик землі працював про повною віддачею. Вирощування овочів догляд зберігання редисЗ 1 м2 можна збирати не менше 10-12 кг овочів. Як домогтися цього?

Один із шляхів для досягнення цього завдання - це широке використання посіву кількох культур на одній і тій же площі - змішані і ущільнені посіви.  Рослині зовсім не байдуже, що росте поруч з ним: конкурент або помічник. Це повинен враховувати кожен городник.

При підборі компонентів для змішаних посівів доводиться враховувати індивідуальні особливості різних культур і їх сумісність, темпи росту і розвитку, тривалість вегетаційного періоду, вимогливість до температури і вологості грунту в певні фази розвитку,  вимоги до освітленості.  різних видів рослин і ставлення до певних видів шкідників і хвороб і вимогливість до поживних елементів грунту і ще ряд інших факторів.

Враховуючи всі фактори, городникам доцільно посіви цибулі - ущільнити пізньої капустою, огірків - морквою або столовим буряком, пізньої капусти-кольоровий або скоростиглим качанний салатом, а ранньої - редисом.  Дуже ефективно суміщення вирощування моркви, цибулі, шпинату і помідорів. Перші три культури добре уживаються один з одним, до того ж цибуля захищає морква від морквяної мухи.

Півн їх проводять наступним чином: на метрової грядці послідовно засівають 13 рядків: 3 - моркви, 4 - лука і 6 - шпинату, коли мине небезпека заморозків, вільне місце посеред гряди можна зайняти помідорами, висаджуючи розсаду через півметра-метр. Спочатку розвивається шпинат, який практично не заважає маленькі рослинки моркви і цибулі.

Після прибирання шпинату посилено починає рости цибуля, а коли його зелень почне в'янути і нагинатися, почне набирати силу моркву. Шпинат в цій схемі можна замінити на листовий і крес-салат.  Можна в п'ять рядків посадити цибуля-севок (Через 15 см), між рослинами цибулі висівають по одному насіння редиски, Потім розміщують 4 рядка редису. Ці культури добре розвиваються змішаних посівах.

Морква позитивно реагує на сусідство з салатом,  а особливо з майораном. При вирощуванні моркви і майорану в змішаних посівах останній можна розміщувати не тільки між рядами моркви, але через 1 метр в самому рядку з морквою. Це дозволить не тільки заготовити на зиму моркву, але і насушити дуже цінну зелень майорану.  Хороші результати дає поєднання суниці з часником і петрушкою.

На гряді шириною 1 м в серпні висаджують два ряди основної культури (суниці), а навесні наступного року між її рядками висівають петрушку або часник. Часник можна висадити і восени. Крім того, посередині  рядків петрушки можна висадити помідори через 1 метр. Такий бордюр охороняє суницю від равлика. До суниці підсаджують та інші культури - кріп, крес-салат,

Шпинат, чабер однорічний. Інформація була взята з сайту www.ovochy.ru

розсада, редис, кріп, часник
© Copyright ovoschi.pl.ua All Rights Reserved

всі овочі корисні для здоров'я